GÖZ TESTİ

139 0 admin
Testler 28 Eylül 2022, Çarşamba

GÖZ TESTİ

Bu göz testi resmi bir test yerine geçmemekle birlikte kişinin renkleri algılayışı ile ilgili kendisine fikir verebilmektedir. Renk körlüğü ile ilgili çeşitli tetkikler, bir doktor tarafından uygulanırsa daha doğru bir tanı koyma imkanı ortaya çıkmaktadır.

Yanda görülen şemayı iyi aydınlatılmış bir odada, uygun okuma mesafesinde ve ortadaki nokta tam göz hizasına gelecek şekilde karşınıza alınız. Normalde okumak için kullandığınız gözlük yada kontakt lens varsa takınız.

Bir gözünüzü elinizle kapatın ve açık olan gözle tam ortadaki noktaya odaklanın. Şemada yeralan büyük karenin her 4 köşesini de görüp görmediğinize dikkat edin. Her iki gözünüz için ayrı ayrı uygulamayı tekrarlayın. Eğer her köşeyi göremiyor yada çizgilerde dalgalanma, kırılma, bulanıklık görüyorsanız, sizde yaşa bağlı makula dejenerasyonu hastalığı belirtileri var olabilir. En kısa zamanda Retina Hastalıkları uzmanı bir göz hekimine başvurun.

Gözlerinizi Test Edin

GÖZ TESTİ

GÖZ TESTİ

 

0%

İçindekiler

Kaç Görüyorsun

GÖZ TESTİ

GÖZ TESTİ

GÖZ TESTİ

GÖZ TESTİ 8

GÖZ TESTİ

GÖZ TESTİ

GÖZ TESTİ

Yanda görülen şemayı iyi aydınlatılmış bir odada, uygun okuma mesafesinde ve ortadaki nokta tam göz hizasına gelecek şekilde karşınıza alınız. Normalde okumak için kullandığınız gözlük yada kontakt lens varsa takınız. Bir gözünüzü elinizle kapatın ve açık olan gözle tam ortadaki noktaya odaklanın. Şemada yeralan büyük karenin her 4 köşesini de görüp görmediğinize dikkat edin. Her iki gözünüz için ayrı ayrı uygulamayı tekrarlayın. Eğer her köşeyi göremiyor yada çizgilerde dalgalanma, kırılma, bulanıklık görüyorsanız, sizde yaşa bağlı makula dejenerasyonu hastalığı belirtileri var olabilir. En kısa zamanda Retina Hastalıkları uzmanı bir göz hekimine başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir